1. Цвітіння. Воно спостерігається у травні чи червні і триває кілька тижнів.
2.Освітленість. Взагалі рослина потребує розсіяного яскравого світла. Однак щодня протягом 4-5 годин квітка повинна висвітлюватися прямими променями сонця. На його вирощування добре підходять вікна східної чи західної орієнтації. Якщо ж венерина мухоловка росте в тераріумі чи флораріумі, тоді їй необхідно обов'язково забезпечити досвітку спеціальними лампами.
3. Температурний режим. У весняно-літній період температура повітря в кімнаті може змінюватись від 20 до 30 градусів, а в зимовий час її можна знизити до 8 градусів.
4.Полив. Досвідчені квітникарі рекомендують поставити горщик з квіткою на піддон, який заповнений водою (найкраще підійде дощова або дистильована вода). Причому зверніть увагу, що отвори, що є на дні горщика, повинні бути занурені в рідину. У цьому випадку, коли рослині буде потрібна волога, вона зможе сама її взяти в потрібній кількості.
5.Вологість повітря. Така квітка потребує дуже високого рівня вологості повітря. Саме тому культивувати його рекомендується у флораріумі чи тераріумі.
6. Добриво. Рослина не потребує підгодівлі, тому що всі поживні речовини вона бере з комах. Протягом вегетаційного періоду одному кущику слід згодувати дві або три мухи, які повинні бути невеликими і обов'язково живими. При цьому класти мух щоразу в ту саму пастку не можна.
7.Період спокою. З настанням осіннього періоду проводять скорочення поливу, причому воду у піддоні залишати не можна. До настання весни кущ рекомендується перенести у прохолодне місце (від 7 до 10 градусів), при цьому його повністю позбавляють світла та живлення. Але не забувайте рідко поливати грунт суміш невеликою кількістю води. У перші дні березня кущик переносять на його постійне місце та зрізають усі пастки, що залишилися з минулого року. Потім необхідно поступово повернутись до того догляду, який потрібний рослині протягом вегетаційного періоду.
8.Пересадка. Квітку пересаджують навесні на самому початку вегетаційного періоду, але тільки при необхідності (зазвичай, 1 раз на 2 або 3 роки).
9.Розмноження. Листовими живцями, розподілом куща, а іноді й насінням (якщо штучне запилення пройде успішно).
10.Шкідники. Павутинний кліщ і попелиці.
11. Захворювання. Сажастий грибок.