• Філодендрон Ксанаду

Філодендрон Ксанаду

Модель: 526
Наявність: Є в наявності
Рейтинг товару:
Відгуки про товар: 0 відгуків

2000грн

1.Освітлення. Переважній більшості Філоденронів потрібно яскраве, але розсіяне світло протягом світлового дня. Особливо це стосується сортів з строкатим забарвленням листових пластин. При недостатній освітленості вони почнуть витягуватися, листя почне дрібнішати і втратить своє яскраве забарвлення. Тому, якщо ви поставите вазон з квіткою недалеко від освітленого вікна в ажурній тіні, то не помилитеся. Саме в таких місцях Філодендрони повністю розкривають свою красу. Прямі промені сонця можуть зіпсувати зовнішній вигляд листя, тому краще зовсім виключити їхнє попадання на рослину.

2. Температура повітря в приміщенні в період весна-літо має бути дуже високою - не нижче 23 - 28 ºС. Якщо температура піднімається вище, слідкуйте, щоб полив квітки був рясним, а вологість у приміщенні вищою. Інакше квітка від спеки втратить свою декоративність. Взимку в кімнаті з квіткою температура не повинна опускатися нижче за 16 °С. Краще, якщо вона буде 18 - 22? Будь-якої пори року рослина погано переносить різкі перепади температур. Не розміщуйте горщик із квіткою поблизу опалювальних приладів, кондиціонерів чи вікна під час провітрювання приміщення – протягів Філодендрон теж не любить. Ігнорування цього правила призведе до того, що листя на квітці почне рости нерівномірно – то дрібні, то більші. Те саме відбудеться і зі зростанням всієї рослини. Температура грунту має бути такою самою, як і повітря, навіть трохи вище. На холодних підвіконнях краще квітку не тримати. Якщо іншого місця не знайдеться, то підкладіть під піддон горщика товсту підставку з дерева або пінопласту і відгородіть від холодного скла теплоізолюючим матеріалом.

3.Грунт у горщику будь-якого виду Філодендрону повинен бути завжди трохи вологим, тобто волога повинна завжди бути при корені, але не застоюватися там. Стабільна, постійна вологість субстрату є гарантією того, що квітка почуватиметься добре. При посусі листя засохне і опаде, а при надмірному поливанні – пожовкне. Наступний полив проводьте тоді, коли верхній шар ґрунту просохне на два пальці. Незалежно від пори року. Тільки влітку ґрунт просихатиме значно раніше, і поливати в спеку ви будете майже щодня, а взимку – раз на тиждень чи рідше. Слідкуйте за станом ґрунту і не забувайте, що Філодендрони люблять трохи вологий, а не мокнутий ґрунт. Воду для поливу використовуйте відстояну, трохи тепліше за кімнатну температуру. Якщо ви поливаєте цю квітку водою з-під крана, то це швидко призведе до засолювання або залужування ґрунту і спровокує загибель рослини. А ось дощова або тала вода підійдуть якнайкраще. Зайву воду з піддону одразу ж зливайте.

4.Особливості.Філодендрон добре росте і ефектно виглядає тільки при підвищеній вологості навколишнього повітря. Цього ви повинні досягати всіма відомими і доступними вам способами: Зволожуйте навколишній простір поблизу квітки за допомогою пульверизатора. Обприскуйте листя, повітряне коріння, опору, до якої вони кріпляться (якщо опора покрита мохом або якимось замінником, наприклад, синтетичним матеріалом). Цілком висихати опора не повинна ніколи. Протирайте вологою серветкою листя рослини. Цю процедуру слід проводити регулярно, оскільки велике листя Філодендрону швидко покривається пилом. Робіть це обережно, оскільки, незважаючи на, часом, величезні розміри, листя дуже тендітні. Поставте поруч із квіткою широкі гарні ємності з водою, випаровування якої створюватиме поблизу рослини вологий мікроклімат. У літню пору Філодендрони люблять, щоб їх купали під душем. Якщо ваш екземпляр дозволяє такі процедури через свої габарити, купайте його щотижня.

5.Пересадка. Філодендрони відносяться до тих рослин, коренева система яких зростає повільніше, ніж наземна частина. Молоді, нещодавно посаджені рослини спокійно ростуть в одному горщику протягом року, якщо ви посадили квітку із запасом у 2-3 см більше кореневої системи. Дорослі рослини пересаджуйте раз на 3 - 4 роки, до цього моменту їх коріння напевно сплітаються в тугий ком. Пересадку плануйте на кінець березня – початок квітня. Перевалюйте рослину з грудкою землі в горщик, на 3 - 4 см ширше і на 5 - 7 см вище попереднього. Відразу ж встановлюйте у горщик опору. Занадто великий горщик використовувати не бажано – це може стати причиною перезволоження ґрунту та, як наслідок, загнивання коріння. На дно горщика, на одну третину його висоти, попередньо укласти хороший шар дренажного матеріалу. Краще, якщо це будуть шматки цегли, камінчики, велика галька, тоді стійкість горщика буде кращою. Потім – шар свіжого ґрунту. Цим же грунтом засипте всі порожнечі всередині горщика після розміщення куща, що там пересаджується. Слідкуйте, щоб усе коріння рослини було прикрите ґрунтом, а прикоренева шийка не була заглиблена. Полийте ґрунт. Якщо ґрунт сильно осів, додайте в горщик ще землі і знову полийте. Зайву воду з піддону злийте.

6.Грунт. Можна з успіхом використовувати готові субстрати для декоративно-листяних культур, з додаванням до них деревного вугілля та шматочків моху-сфагнуму. Головне, щоб грунт для Фелодендрону був легким, пухким, волого- і повітропроникним, але, водночас, живильним, зі слабокислим або нейтральним рН. Ще один непоганий варіант ґрунтової суміші для Філодендрона – це готовий субстрат для Орхідей. Необхідно лише додати суміш перегною (1 год), дернової землі (3 год), торфу (1 год) та піску (0,5 год).

7.Підживлення. Для підтримки декоративного вигляду рослини протягом цілого року, його потрібно регулярно годувати. У дикій природі Філодендрони харчуються «чим Бог пошле»: мінеральними солями з дощових крапель, екскрементами птахів, тварин і комах, опалим і перепрілим листям. При кімнатному вирощуванні вам доведеться самим складати раціон харчування для великогабаритного постояльця, який повинен включати комплекси з азотом, калієм і фосфором, в першу чергу. Кальцій квітка не любить. Мінеральні добрива використовуйте краще рідкі, комплексні. Добре відгукуються Філодендрони на підживлення органікою. Гній, розведений у воді до світло-солом'яного кольору, є чудовим варіантом. Обов'язково виконуйте одну умову: будь-яке підживлення робіть тільки після чергового рясного поливу. Це захистить кореневу систему квітки від високої концентрації солей і підгодує рослину так, що вона не відчує надлишок добрива в ґрунті. У зимовий час, якщо квітка стоїть у теплі та на світлі, підгодовуйте її один раз на місяць. У прохолодному приміщенні годувати не варто. В решту пори року бажано підгодовувати Філодендрони кожні два тижні, а ще краще – щотижня половинною дозою. Великим, деревоподібним екземплярам щоліта бажано додавати в діжку поверх грунту компост, що добре перепрів. Але й тут є винятки. Після пересадки в новий живильний субстрат перші два місяці годувати не треба зовсім, а потім кілька разів на місяць погодуйте зменшеною вдвічі дозою.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Доставка квітів Flowers Liss по Дніпру © 2025